MİLLİ SPORCU BELGESİ HAKKINDA!

MİLLİ SPORCU BELGESİ HAKKINDA!

Dans Sporu Yarışma Talimatının

Madde 291 “Temsil Hakkı” bölümünde tanımlanmış kurallar çerçevesinde ülkemizi Dünya ve Avrupa Şampiyonaları ile Dünya ve Avrupa Kupaları’nda temsil eden sporcular, Milli Sporcu Belgesi başvuru talebinde bulunabilir.

Madde 292 Dünya ve Avrupa Şampiyonaları ile Dünya ve Avrupa Kupaları dışında kalan uluslararası açık turnuvalara katılan yıldızlar 2, gençler ve yetişkinler yaş gruplarındaki sporcular, yalnızca son 12 ay içerisinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda yarı final ve/veya final turuna çıkmış olmaları halinde Milli Sporcu Belgesi başvuru talebinde bulunabilir.

Madde 293 Uluslararası açık turnuvalara katılan minikler 1, minikler 2 ve yıldızlar 1 yaş gruplarındaki sporcular, yalnızca son 12 ay içerisinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda final turuna çıkmış olmaları halinde Milli Sporcu Belgesi başvuru talebinde bulunabilir.

Madde 294 Madde 291, Madde 292 ve Madde 293 ile Milli Sporcu Belgesi için başvuruda bulunma hakkı tanımlanmış sporcular dışındaki sporcular uluslararası açık turnuvalara katılabilir ancak Milli Sporcu Belgesi için başvuruda bulunamaz.Haber Okunma Sayısı: 276