ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERE YÖNELİK SPOR MALZEMESİ DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERE YÖNELİK SPOR MALZEMESİ DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi.

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi. Törende, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni'nde yaptığı konuşmada, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bu güzel buluşmaya vesile oldukları için teşekkür etti.

Salondakilerle birlikte tüm engelli vatandaşların Engelliler Haftası'nı kutlayan Erdoğan, engellilerin hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarılarla, azim ve kararlılıklarıyla herkese örnek olduklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle son dönemde engellilerin sporun farklı branşlarında dünya çapında iftihar verici başarılara imza attıklarını anımsattı.

Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlıkları iş birliğinde yürütülen program kapsamında, engelli öğrencilerin kullanımına uygun 27 binden fazla spor malzemesi, ülke genelindeki 500 özel eğitim okuluna dağıtılacak.

Federasyonumuz Adına Katılım Gösteren Değerli Eğitmenlerimiz ve Öğrencileri Haber Okunma Sayısı: 44